Derfor skal du med:
"Ung Weekend 2025" bliver en fed weekend med plads til en masse snak, hygge, grin, toast, tankevækkende indslag, sport og sjove aktiviteter, fest og fed musik sammen med en masse søde mennesker.
Måske skal du gense nogle af dine efterskole-venner, eller også vil du gerne møde nye mennesker. Tag en ven eller flere under armen og kom med på "Ung Weekend 2025".
Programmet
- Fredag 12.sep.
18:30-19:30:
- Ankomst og indkvartering
19:45-23:30:
- Velkomst
- hypnoseshow med Shin
- café og natkasser.
- Lørdag 13. sep.
8:30-17:30:
- Morgenyoga med Kis
- tid til tro
- workshops og løb
19:00-??:
- Festmiddag
- aktiviteter
- natkasser
- midnatsgudstjeneste
- café.
- Søndag 14. sep.
9:30-12:00:
- Brunch
- Martin Bentsen "Fra rocker til præst"
- farvel
Det særlige ved eventet
Vi giver dig muligheden for at møde andre unge mennesker gennem aktiviteter, rum til hygge og refleksion, fest og farver og til en pris som ikke vælter budgettet.
Vi vil samle en masse unge, som har mødt hinanden på efterskole, til KFUM og KFUK arrangementer, i skolesammenhæng - eller måske du bare vil møde nye venner!
Det skal du vide
Målgruppe:
For dig, som har afsluttet folkeskole eller efterskole og op til ca. 22 år.
Pris:
625 kr. men er du medlem af KFUM og KFUK koster det kun 500 kr. (Du kan oprette dig som medlem ved tilmelding. Tjek også om din lokalforening giver medlemstilskud til deltagelse)
Følg os på Instagram
Har du spørgsmål kontakt