Foreninger i Distrikt Syd

Voksenarbejde på Aabenraa og Tønder egnen.

KFUM og KFUK's Voksenarbejde tilbyder lokalt 5 foredragsaftener, som supplement til distrikts- og landsstævner. Se mere i programmet for 2021/22 her.

Voksenarbejde Midtlandet

KFUM og KFUK's Voksenarbejde i Midtlandet tilbyder lokalt 3 foredragsaftener, som supplement til distrikts- og landsstævner. 

Oversigt

Herunder finder du alle foreninger, der er en del af vores distrikt.

 

Distrikt Syd

KFUM og KFUK i Agerskov

Adresse

Over Jerstalvej 221
6541 Bevtoft

Mødelokale

Rangstrupvej 9
6534 Agerskov

Formand

Asger Mørk
E-mail ramagerskov@gmail.com
Telefon: 40891679

Kasserer

Christa Christiansen Pedersen
E-mail guta@outlook.dk
Telefon: 51929148

Distrikt Syd

KFUM og KFUK i Toftlund

Adresse

Chresten Jacobsens Vej 1
6520 Toftlund

Mødelokale

Vestergade 42
6520 Toftlund

Formand

Holger Hansen
E-mail Britta.holger@toftlund.net
Telefon: 72389713

Kasserer

Niels Christiansen
E-mail post@mandbjerg.dk
Telefon: 40173213

Distrikt Syd

KFUM og KFUK i Bolderslev

Adresse

Stadionvej 9
6392 Bolderslev

Mødelokale

Vestergade 5
6392 Bolderslev

Formand

Preben Kristensen
E-mail preben@pkristensen.dk
Telefon: 40766167

Kasserer

Edel Kristensen
E-mail edel@c-h-k.dk
Telefon: 20746167

Distrikt Syd

KFUM og KFUK i Sønderborg

Adresse

Sankelmarkvej 34
6400 Sønderborg

Mødelokale

Ringgade 102
6400 Sønderborg

Formand

Agnethe Engelst Lassen
E-mail agnethe.e.lassen@gmail.com
Telefon: 27523919

Kasserer

Steen Møller Stricker
E-mail steen.stricker.dk@gmail.com
Telefon: 29449872

Distrikt Syd

KFUM og KFUK i Haderslev

Adresse

Simmerstedholm 3
6500 Vojens

Mødelokale

Domkirkepladsen 1
6100 Haderslev

Formand

Annie Engrob Knudsen
E-mail annie_engrob@hotmail.com
Telefon: 40569425

Kasserer

Carsten L. Friis
E-mail acfriis@mail.dk
Telefon: 61541863

Distrikt Syd

KFUM og KFUK på Vesteregnen

Adresse

Svinget 9 B
6240 Løgumkloster

Mødelokale

Branderupvej 26
6240 Løgumkloster

Formand

Frank L. Andersen
E-mail frank@landteknik-andersen.dk
Telefon: 27125937

Kasserer

Lene Margård Pedersen
E-mail lenemp@bbsyd.dk
Telefon: 50496089