Stormøde 2025

Hermed indkaldes der til stormøde lørdag den 29. marts 2025 på Nørre Allé 29, 8000 Aarhus C.

Dato og tidspunkt lørdag 29. marts 2025 kl. 13.00
StedNørre Alle 29, 8000 Aarhus C

Du er inviteret til Stormøde lørdag d. 29. marts 2025, kl. 13.00 på Nørre Allé 29, 8000 Aarhus C.

Stormødet byder igen i år på forskellige indslag som workshops, paneldebat, fællessang, spisning og hyggeligt samvær. Formålet med dagen er, at vi sammen skal diskutere og debattere retningen for Distrikt Aarhus, så vi fortsat vil være verdens fedeste distrikt.

Vi anbefaler, at du læser følgende folder inden, som vil forberede dig på dagsordenen for Stormødet. Det er også i folderen, at du kan læse alle foreningernes årsberetninger fra 2024 samt blive informeret om indkomne forslag.

Stormødefolder

Du har desuden mulighed for at orientere dig i regnskabet for 2024 og budgettet for 2025, som begge vil blive stemt om godkendelse af på Stormødet.

Regnskab 2024

Budget 2025

Til Stormødet vil vi stemme om indkomne forslag. Du kan læse dem her.

Vedtægtsændring sammensætning

Vedtægtsændring konstituering

Multihus Møllevang

Tilmelding til Stormøde 2025

Det er helt gratis at deltage på Stormødet, og du kan derfor bare dukke op på dagen. Dog, vil vi sætte pris på, hvis du trykker deltager på Facebook-begivenheden her, så vi ved, hvor mange stole, vi skal stille klar.

Ledige pladser i Distriktsbestyrelsen

På Stormødet skal fem ledige pladser i Distriktsbestyrelsen besættes, hvoraf tre af de afgående stiller op til genvalg. Hvis du er interesseret i en af pladserne og mangler afklaring på nogle spørgsmål dertil, er du velkommen til at kontakte nuværende forperson Sofie Breinholt på sofie@kfum-kfuk.dk eller 40338064.

Vi glæder os til at se jer!

Kærligst,
Distriktsbestyrelsen.